HANECİOĞLU YAPI

Krystol Harcı Karışımı ™ (KMA)

 

Krystol Harç Katkı Maddesi (KMA), harç geçirgenliğini ve emilimini azaltarak suya ve suya bulaşan kirleticilere karşı duvar tipi harçların ve beton duvar ünitelerinin uzun vadeli korunmasını sağlamak için kullanılan hidrofilik bir kristal karışımıdır.

KMA, yüzey uygulamalı sızdırmazlık macunlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak montajı basitleştirir ve mevcut karışım tasarımı ve uygulama süreçlerine kolayca dahil edilir. KMA, bina bakım ve onarım maliyetlerini düşüren üstün su geçirmezlik performansı sağlar.

 

Nasıl çalışır

KMA, Krystol teknolojisi içerir. Çimento esaslı harç veya beton duvar ünitelerine ilave edildiğinde, Krystol, suda ve suda bulaşan kirleticilere yol açan betonda kılcal gözenekleri ve mikro çatlaklar dolduracak şekilde çözünmeyen iğne şekilli kristaller oluşturmak üzere su ve hidratlanmamış çimento partikülleri ile kimyasal reaksiyona girer. Betonun ömrü boyunca oluşan nem, kristalleşmeyi başlatarak kalıcı su izolasyona karşı koruma sağlar.

 

Ürün Avantajları

 

·         Yüzeye uygulanan sızdırmazlık macunlarına kıyasla ön bina maliyetlerini düşürür.

·         Kurulumu basitleştirir, emeği ortadan kaldırır ve inşaat döngüsünü kısaltır

·         Harç ömrünü uzatır ve bina bakım ve onarım maliyetlerini düşürür

·         Harcın kullanım ömrünü uzatmak için tasarlanmış malzemelerle dayanıklılığı artırır ve kalıcı bir çözüm getirir.

·         Kalıcı yapı çekiciliği için orijinal görünümünü ve temizliğini korur

 

Uygulamalar Dünyası

KMA'yı aşağıdakiler için kalıcı koruma sağlamak için kullanın:

·         Beton duvar veya diğer hazırlanmış yüzeyler üzerine harç (sıva ve diğer ince üstten ekleme karışımları dahil) oyma ve sıvama

·         Duvar harcı (yani duvar birimleri arasında kalan harç)

·         Beton duvar üniteleri (örn: tuğla ve bloklar)